Yarışma Koşulları

YARIŞMA KOŞULLARI

Başvuru Koşulları

 1- Katılımcıların yarışmaya dahil olabilmesi için dostlarının en heyecanlı oldukları anları videoya çekerek Gün Medya’ya iletmesi gerekmektedir.

 2- Katılımcı videoyu göndererek yarışmaya katıldığında; videoyu kendisinin çektiğini, herhangi bir yerden almadığını ve videonun daha önce herhangi bir yerde yayımlanmadığını kabul etmiş sayılacaktır.

 3- Yarışmaya katılabilmek için gönderdikleri videonun 60 saniyeyi aşmaması gerekmektedir. 

 4- Video GMG’ye ilgili instagram hesabına DM yoluyla veya ilgili WhatsApp numarası üzerinden iletilmelidir. Instagram’da DM yoluyla iletilecek videoların anlık video olmaması, videoların sisteme kaydedilebilmesi için önem taşımaktadır.

 5- İlgili video GMG'ye iletildiğinde katılımcı ile bu koşullar paylaşılacaktır. Katılımcının itiraz etmek istemesi durumunda, videoyu Gün Medya’ya ilettiği kanal üzerinden 12 saat içinde itirazını paylaşması gerekmektedir. Aksi durumda videonun kullanım iznini vermiş sayılacaktır ve Gün Medya bu videoyu istediği şekilde düzenleyerek, aynı veya farklı isimle telif ücreti olmadan kendi kanallarında paylaşabilecektir.

 6- Gün Medya kendisine iletilen videoyu, 12 saatlik itiraz hakkı süresi tamamlandıktan sonraki iş günü içerisinde, enheyecanliyiariyoruz.com sitesi üzerinden sisteme yükleyecektir.

 7- Kişilerin videolarını bizlere 23.02.2018 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

 8- İletilen videolar yarışma sitesine konulacaktır. 

 9- Video isimleri videoyu gönderen kişi ve varsa dostunun isminden oluşacak.

10 - Bir kişinin aynı hayvanla 2. kez video göndermesi durumunda videonun sonuna sayı eklenecektir. Videolar bu şekilde birbirinden ayırt edilebilecektir.

11- Yarışma web sitesine “AddThis” uygulaması eklenmiştir. Paylaşım sayıları bu uygulama üzerinden hesaplanacak olup, herhangi bir dış müdehaleye açık olmayacaktır.

12- Yarışma tamamlandığında kazananlar yarışma sitesindeki paylaşım istatistikleri üzerinden belirlenecektir. Bir sosyal mecrada paylaşılan videoyu, paylaşılmış olan mecra üzerinden tekrar paylaşmak, yarışma sitesindeki paylaşım rakamını etkilemeyecektir. Bu nedenle paylaşımların yarışma sitesi üzerinden yapılması gerekmektedir. 

13- Yarışmacılar istediği kadar video gönderebilir, yarışmaya birkaç kez katılabilirler.

14- 02.03.2018 saat 16:00’da sistem geçici olarak kapatılacaktır. Böylece yeni paylaşım yapılamayacaktır. Sistem kapatıldıktan sonra yarışma sitesi üzerinden videoların paylaşım rakamları alınacaktır. Kazananlar 18. maddedeki kural doğrultusunda artı paylaşım puanı eklenerek belirlenecektir.

15- Sonuçlar 09.03.2018’de yarışma web sitesi üzerinden paylaşılacaktır.

16- Kazananların belirlenmesi ardından 3 hafta içinde kişilere kazandıkları armağanlar ve birinci adına bağış yapılacaktır. Sertifikası da ilgili kişiye ayrıca iletilecektir ve yarışma web sitesi üzerinden paylaşılacaktır.

17- Kazanan videolar, Haytap.tv adresinden de, GMG logosu ile, herhangi bir telif ücreti olmadan yayınlanacaktır.

18- Sahipsiz hayvanların mutlu ve heyecanlı anlarını kayıt altına alan videolara, Haytap Hayvan Hakları Federasyonu önerisiyle, öncelik verilmesi planlanmaktadır. Bu öncelik kapsamında paylaşım sayısı aynı olan kişilerden öncelik sahipsiz hayvanların yer aldığı videolarına verilecektir. Yarışma finalinde paylaşım sayıları sistemden çekilip, ilk 10 belirlendikten sonra; ilk 10’da yer alan sahipsiz hayvanların yer aldığı videolara +10 paylaşım sayısı eklenecektir. Kazanan kişi, artı puanlar verildikten sonra belirlenecektir.
 

Başvurunun Geçersiz Sayıldığı Durumlar

1- Paylaşılacak videolar, Haytap Hayvan Hakları Federasyonu’ nun ilkelerine aykırılık içermeyecektir. Petshopta satılan hayvanlar, yük hayvanları, hayvanlı sirk gösterileri, dövüş görüntüleri, yunus parkları ve hayvanat bahçeleri görüntüleri değerlendirilmeye alınmayacaktır.

2- Katılımcının gönderdiği videonun daha önce herhangi bir yerde yayımlanmış olması veya kendisine ait olmaması durumunda kişinin katılım başvurusu geçersiz sayılacaktır.

3- Katılımcı ilettiği video hakkında, Gün Medya’ya ilettiği an itibari ile 12 saat içerisinde itirazda bulunursa, katılımcı yarışmadan çekildi sayılacak ve başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

4- enheyecanliyiariyoruz.com dışında bir mecraya yüklenen videolar sürece dahil edilmeyecektir.

5- Farklı kanallar üzerinden paylaşılan bir video tekrar paylaşıldığında, bu paylaşım yarışma sitesi istatistiklerine yansımayacağından dolayı, yarışmadaki paylaşım sayısını etkilemeyecektir.

6- 23.02.2018, saat 00:00 itibariyle tarafımıza iletilecek olan videolar kabul edilmeyecektir.

 

Kazananların Belirlenmesi

1- Katılımcıların videoları yarışma web sitesi olan enheyecanliyiariyoruz.com adresinde ilgili alana yükenecek olup, değerlendirmeler “AddThis” uygulamasının hesapladığı paylaşım istatistikler üzerinden gerçekleşecektir. 

2- Kazanan ilk 10 kişi arasında, videosunda sahipsiz hayvanların yer aldığı kişilere +10 paylaşım puanı eklenecektir. Paylaşım sayısı aynı olan kazananlarda ise öncelik sahipsiz hayvanları içeren yarışma videolarına verilecektir. Bunun dışında paylaşım sayılarına herhangi bir müdehale olmayacaktır.

3- Yarışma web sitesi üzerinden videosu en çok paylaşılan kişi adına Haytap’a 1.000 TL bağış yapılacak olup, ilgili sertifika tarafına iletilecektir. Yarışmanın birincisi dahil, ilk on kişiye de GMG logolu, üzerinde yarışmacı ve dostunun isminin yazılı olduğu kupa armağan edilecektir.

4- Sonuçlar 09.03.2018’de yarışma web sitesi üzerinden paylaşılacaktır.

5- Ödüller 09.03.2018 itibariyle 3 hafta içerisinde sahiplerine ulaştırılacaktır.

 

Ek

1- İlgili WhatsApp numarası: +90 535 0777641
2- İlgili instagram hesabı: gmgsosyalsorumluluk
3- İlgili website: enheyecanliyiariyoruz.com

 

 

Herhangi bir sorunuz olursa bizlere e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz!